Rezidencia Cassovar - Novostavby

Košice - Staré mesto
Nehnuteľnosti od 0 do 0 m²
Cena od 0 EUR (0,00 SKK)

Poloha

Popis projektu

Na mieste bývalého košického pivovaru, na hranici historického jadra mesta pod terénnym zlomom, oddeľujúcim Staré a Nové Mesto je pripravená výstavba polyfunkčného komplexu, ktorého názov CASSOVAR je odvodený od miestnej atrakcie značky piva, ktoré sa na tomto mieste varilo ešte pred 15 rokmi.
Jedinečnosť tomuto projektu prepožičiava impozantný 60 m vysoký murovaný komín, pôvabné fasády administratívnej budovy s datovaním do roku 1903, fragmenty podzemných klenbových priestorov ako aj kaplnka sv. Floriána pri nástupe do areálu. Tieto artefakty histórie sa neopakovateľným spôsobom prelínajú s výsostne modernou, kompaktnou architektúrou novej zástavby, s čistými líniami a citlivým zakomponovaním do územia. Funkčná náplň areálu reprezentuje životný štýl modernej spoločnosti, ktorý vzájomne spája aktivity a priestory na bývanie, prácu a relax.

Popis lokality

Areál komplexu Cassovar disponuje optimálnymi parametrami dostupnosti tak pre všetky druhy dopravy, ako aj pre peších.
Kontaktná blízkosť historického centra umožňuje návštevníkom po 7 minútach vo vychádzkovom tempe zavítať do jeho srdca - k Dómu sv. Alžbety. Za rovnaký čas dôjdu na Staničné námestie s autobusovou a železničnou stanicou.
Motorizovaný návštevník sa po 200 m napojí na vnútorný komunikačný okruh mesta. Vďaka nemu je prepojený na mestský okruh so všetkými hlavnými prístupmi do a z mesta. Vo vzdialenosti od 100 do 200 m sú situované zastávky integrovanej MHD - autobus, električka a trolejbus.

Web projektuhttp://www.rezidenciacassovar.sk
Financujúca bankaVÚB BANKA
Hypotekárny úver: nie
ÚVODNÁ STRÁNKA | O PORTÁLI | OBJEDNÁVKA INZERCIE | KONTAKT
Copyright © 2008 Soyamedia.com    Všetky práva vyhradené.